AKTUALNOŚCI
27 09 2014
Mistrzostwa w piłce siatkowej
  • drukuj
kpt. Leszek Radzik

W dniach 8 - 26 września (równolegle z Mistrzostwami Świata, których gospodarzem była Polska) w bazie Bagram rozgrywano mistrzostwa Bagram Airfield Base w piłce siatkowej.

 

W turnieju udział wzięło 16 zespołów, wśród których znalazł się zespół „White Eagle” wystawiony przez żołnierzy Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego oraz Zespołu Zabezpieczenia i Przygotowania Transportu z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

 

W skład polskiej drużyny wchodzili:

-       kpt. Adam CIUŚNIAK;

-       kpt. Tomasz WIŚNIEWSKI (kapitan i kierownik drużyny);

-       st. chor. Grzegorz KOSEK;

-       st. chor. Janusz KRAMARZ;

-       chor. Leszek KUCHARUK;

-       kpr. Sebastian SADKOWSKI;

-       por. Grzegorz CYPARSKI;

-       st. sierż. Krzysztof BUDCZAK.

 

Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów po 15 punktów.

 

Po ponad dwóch tygodniach rozgrywek w dniu 26 września rozegrano finał turnieju, do którego awans wywalczyły polska drużyna „White Eagle” oraz amerykański zespół „Islanders”. Pomimo obecności i dopingu ze strony Dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego pułkownika Adama SŁODCZYKA oraz części Dowództwa PKW, po zaciętym pojedynku, w którym walka toczyła się do ostatniej piłki polska drużyna przegrała 1:2 (15:10; 11:15; 15:17) zajmując II miejsce w turnieju.

 

„W siatkówce oprócz umiejętności trzeba mieć też „chłodną głowę” i odrobinę szczęścia, a te akurat w dniu dzisiejszym były po stronie naszych rywali” – tak o walce w finale rozgrywek powiedział kapitan polskiego zespołu kpt. Tomasz WIŚNIEWSKI.

 

Po finałowym meczu polska i amerykańska drużyna podziękowały sobie za sportową rywalizację i świetną zabawę oraz zrobiły sobie kilka wspólnych pamiątkowych zdjęć.

 

W przekroju całego turnieju najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny w ocenie kolegów był kpt. Adam CIUŚNIAK, a st. chor. Grzegorz KOSEK był najlepiej blokującym zawodnikiem całego turnieju.

 

 

Zdjęcia: kpt. Leszek RADZIK

 

‹‹ cofnij