AKTUALNOŚCI
11 02 2015
Gen. broni John Nicholson z wizytą w dowództwie
  • drukuj
płk Wojciech Kaliszczak

 

Dowódca sojuszniczego dowództwa sił lądowych (NATO Allied Land Command) z Izmiru w Turcji gen. broni John Nicholson złożył roboczą wizytę w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów SZ.

 

Spotkanie odbyło się z inicjatywy i na zaproszenie Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych – gen. broni Marka Tomaszyckiego. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli NATO Allied Land Command, której celem było nawiązanie obustronnej współpracy.

 


Goście zostali zapoznani ze strukturą, zadaniami, oraz szerokim spektrum operacji prowadzonych poza granicami państwa przez polskich żołnierzy oraz m.in. z wnioskami po ćwiczeniu Anakonda-14,  ze szczególnym uwzględnieniem sojuszniczego wymiaru ćwiczenia i potencjalnych obszarów współpracy w kolejnej edycji.

 


- Cieszę się na to pierwsze spotkanie i jestem absolutnie przekonany, że nie jest ono ostatnie. Nasza współpraca, między innymi poprzez Centrum Operacji Lądowych - może być bardzo owocna zarówno dla Polski jak i dla Sojuszu – powiedział gen. broni Marek Tomaszycki.

 


W spotkaniu uczestniczył gen. bryg. Bogdan Tworkowski - zastępca szefa sztabu ds. wsparcia w NATO Allied Land Command oraz gen. bryg. Cezary Podlasiński – Dowódca Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego.


Foto: Jolanta Maciaszek, płk Wojciech Kaliszczak
Tekst: Wydział Prasowy DO RSZ

‹‹ cofnij