AKTUALNOŚCI
20 02 2015
Pożegnanie z Dowództwem Operacyjnym
  • drukuj

20 lutego, zgodnie z ceremoniałem wojskowym Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych uroczyście pożegnało szefa Wydziału Operacji Lądowych w Oddziale Zaangażowania Międzynarodowego i Operacji Lądowych w Zarządzie Planowania J5 podpułkownika  Krzysztofa Knuta.

 

Wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych za trud i profesjonalizm w służbie, decyzją ministra obrony narodowej, podpułkownik Knut został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Operacyjnego G3 w dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

 

Dowódca Operacyjny generał broni Marek Tomaszycki podziękował odchodzącemu oficerowi za lata sumiennej służby wręczając mu pamiątkowy ryngraf, medal okolicznościowy oraz dyplom uznania. Generał podkreślił także zasługi podpułkownika Knuta wyrażające się w codziennej sumiennej i profesjonalnej służbie na rzecz Dowództwa Operacyjnego, życząc jednocześnie odchodzącemu oficerowi dalszych sukcesów na nowym stanowisku służbowym.

 

Pułkownik Knut podziekował generałowi Tomaszyckiemu oraz obecnemu na uroczystości szefowi sztabu generałowi dywizji pilotowi Sławomirowi Kałuzińskiemu za przywilej służby w dowództwie oraz za zaufanie i wsparcie jakim go obdarzono.

 

Uroczystośc zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz wpisem podpułkownika Knuta do księgi pamiątkowej dowództwa.

 

tekst: major Agnieszka Kossowska
zdjęcia: starszy chorąży marynarki Arkadiusz Dwulatek

‹‹ cofnij