AKTUALNOŚCI
26 02 2015
Warsztaty logistyczne w COLąd-DKL
  • drukuj
Tadeusz Dytko

W dniach 25-26 lutego br. w Krakowie przeprowadzono warsztaty  nt. „Zasady zabezpieczenia logistycznego i medycznego oraz obiegu dokumentów w czasie prowadzenia połączonej operacji obronnej Komponentu Lądowego”.

 

- To kolejne tego typu warsztaty, tym razem z obszaru odpowiedzialności pionu wsparcia, organizowane dla dowództw i sztabów, które w czasie kryzysu i wojny będą tworzyły ugrupowanie lądowe – komentował jeden z organizatorów szef Pionu Wsparcia - płk Szymon Lepiarz.

 

Warsztatom przewodniczył szef sztabu COLąd-DKL – płk Krzysztof Boczkowski, który podkreślił ogromne znaczenie tego typu przedsięwzięcia.

 

W wideokonferencji uczestniczyli przedstawiciele, Sztabu Generalnego WP, Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego RSZ, Inspektoratu Wsparcia  - Jestem usatysfakcjonowany, że w warsztatach biorą udział wszystkie najważniejsze instytucje w MON odpowiedzialne za dowodzenie, planowanie i realizację zadań na czas „W” – powiedział szef Pionu Operacyjnego COLąd-DKL – płk Ireneusz Magda.

 

Warsztaty zaplanował dowódca COLąd-DKL gen. bryg. dr Cezary Podlasiński i realizowane one były, jako kontynuacja całego cyklu przedsięwzięć związanych z procesem osiągania pełnej zdolności operacyjnej przez podległe Centrum do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem.

 

W ciągu tych kilkunastu godzin w Krakowie omówiono dziesiątki zagadnień logistycznych, które dotyczą jednostek zmechanizowanych, pancernych, powietrznodesantowej, kawalerii powietrznej, rozpoznawczych i logistycznych.

 

Kolejnymi tematami warsztatów w miesiącu marcu i kwietniu będzie problematyka wsparcia dowodzenia i łączności, planowania krótko i długoterminowego oraz obszar zabezpieczenia medycznego w ramach komponentu lądowego.

 

Tekst i foto: Tadeusz DYTKO

‹‹ cofnij