AKTUALNOŚCI
27 03 2015
Wizyta Dowódcy Operacyjnego w Afganistanie
  • drukuj
st. chor. szt. Adam Roik (Combat Camera DO RSZ)

W dniach 24 – 27 marca 2015 roku,  Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Marek Tomaszycki wraz z delegacją, przebywał w ramach nadzoru Operacji Wojskowej  NATO Resolute Suport Mission (RSM) w Islamskiej Republice Afganistanu.

 

W czasie pobytu w Bagram, Gamberi i Kabulu delegacja zapoznała się z warunkami realizacji zadań przez siły I zmiany RS Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Dokonano przeglądu rozmieszczenia kontyngentu w bazie Bagram oraz funkcjonowania systemu zabezpieczenia logistycznego, zapoznano się również z zadaniami realizowanymi przez polskich żołnierzy w Kabulu i Gamberi. Dowódca Operacyjny odbył też szereg spotkań z amerykańskimi i koalicyjnymi dowódcami:  dowódcą USFOR-A generałem Jonem Murray'em, dowódcą TAAC-E generałem Christopherem Bentleyem, generałem Paolo Ruggiero, COS RS HQ, generałem Edwardem Reederem – dowódcą SOJTF-A oraz pułkownikiem Joelem Vowellem z  TAAC-BCT CDR.

 

Spotkanie z polskimi żołnierzami stacjonującymi w różnych bazach Polskiego Kontyngentu Wojskowego, było okazją do podziękowań i rozmowy na najbardziej nurtujące tematy dotyczących służby wojskowej. Mówiono również o przyszłych zmianach dotyczących struktur i systemu dowodzenia polskiej armii.

 

Na zakończenie wizyty Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Marek Tomaszycki uhonorował  dowódcę I zmiany PKW pułkownika Wojciecha Marchwicę pamiątkowym ryngrafem. 

 

Tekst: chor.Krzysztof Czubiński

Zdjęcia: st.chor.szt. Adam Roik (Combat Camera DO RSZ)

‹‹ cofnij