AKTUALNOŚCI
27 04 2015
Wizyta dowódcy 23 blt. w PKW Orlik6
  • drukuj
kpt. Janusz Szczypiór

Miejsce stacjonowania PKW Orlik 6 odwiedził dowódca 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego płk dypl. pil. Maciej TRELKA.

 

Po przywitaniu przez dowódcę polskiego kontyngentu dowódca 23 blt. płk Trelka zapoznany został z infrastrukturą miejsca pracy żołnierzy pełniących misję w ramach Baltic Air Policing.

 

Dla wielu żołnierzy była to okazja do przekazania dowódcy bazy swoich doświadczeń i spostrzeżeń zdobytych w trakcie niemal czterech miesięcy pełnienia swoich obowiązków w litewskiej bazie.

 

Przylot do miejsca stacjonowania polskiej pary dyżurnej był okazją do przetrenowania przez przybyłych pilotów tzw. ‘cross servicingu’, który polega na samodzielnym odtwarzaniu gotowości bojowej samolotu przez pilotów. Umiejętność samodzielnego przygotowania samolotu do lotu jest szczególnie istotna w sytuacji, kiedy zaistnieje konieczność lądowania na obcym lotnisku, na którym nie ma techników wyszkolonych w obsłudze tego typu samolotu.

 

Na zakończenie wizyty płk. Trelka podziękował wszystkim żołnierzom za dotychczas włożony wysiłek i wypełnianie swoich zadań na bardzo wysokim poziomie oraz życzył spokojnego przebiegu pozostałej części misji.   

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Janusz Szczypiór

‹‹ cofnij