AKTUALNOŚCI
29 04 2015
Kolejna akcja pomocy humanitarnej w Kosowie
  • drukuj
Joanna Kasprzak, PKW KFOR

Delegacja żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR po raz kolejny przekazała dary dla najbiedniejszej ludności w Kosowie.

 

28 kwietnia br. polscy żołnierze XXXI zmiany PKW KFOR spotkali się z ludnością kosowską zamieszkałą w rejonie gminy Kačanik. Celem spotkania było przekazanie darów otrzymanych od Stowarzyszenia Szkoły dla Pokoju. W przekazaniu uczestniczył Dyrektor ds. Zdrowia i Opieki Społecznej gminy Kačanik, pani Diana Bajrami, która wyraziła podziękowania za pomoc i okazane zainteresowanie sytuacją lokalnej społeczności.

 

Wsparcie otrzymało pięć najbardziej potrzebujących rodzin. Wśród przekazanych darów znalazły się m. in.: odzież,  pościel, artykuły szkolne oraz zabawki. Sytuacja materialna tych rodzin jest bardzo ciężka - osoby te nie posiadają pracy i żadnego wykształcenia, a ich jedynym źródłem utrzymania jest niewielki zasiłek otrzymywany co miesiąc od urzędu gminy.

 

Dary przekazane przez polskich żołnierzy stanowią ogromne wsparcie dla rodzin, którym na co dzień brakuje nawet najbardziej podstawowych produktów.  

 

Dzięki darom otrzymanym od Stowarzyszenia „Szkoły dla Pokoju” polscy żołnierze po raz kolejny mogli pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom w gminie Kačanik.

 

tekst i zdjęcia: Joanna Kasprzak, PKW KFOR

‹‹ cofnij