AKTUALNOŚCI
03 05 2015
Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja w PKW EUFOR/MTT
  • drukuj
st. chor. Bogdan Madaliński

Święto Narodowe 3 – Maja jest nierozerwalnie połączone z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonym 2 maja. Wydarzenia związane z tymi datami są różne, lecz łączy je wspólne dobro – Ojczyzna i jej symbole.

 

2 maja żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego zebrali się by wziąć udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej. Biało-Czerwona flaga w Bośni i Hercegowinie obecna jest od 1995 roku. Następnie odczytano preambułę Dnia Flagi oraz uchwalonej 224 lata temu konstytucji. O tych pamiętnych wydarzeniach oraz wartościach jakie towarzyszą przez całą służbę wojskową każdemu żołnierzowi, mówił również na uroczystym apelu dowódca IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR/MTT w Bośni i Hercegowinie, ppłk Zygmunt GŁOGOWSKI.


W swoim przemówieniu podkreślił, że „rocznica uchwalenia Konstytucji 3 – Maja oraz obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej kierują naszą uwagę na to co w życiu żołnierza jest najważniejsze i najcenniejsze – na cnoty: wolność, równość i braterstwo oraz umiłowanie Ojczyzny”.

 

Tekst: kpt. Michał BARTKUS

Zdjęcia: st. chor. Bogdan MADALIŃSKI

‹‹ cofnij