AKTUALNOŚCI
29 05 2015
Wizyta w DO RSZ
  • drukuj

W dniu 28.05.2015 roku w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych gościł z wykładem gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki.

 

Dowódca Operacyjny gen. broni Marek Tomaszycki wraz z kierowniczą kadrą Dowództwa wysłuchał wykładu prowadzonego przez gen. dyw. w st. spocz. Leona Komornickiego. Zaproszony gość w swoim wystąpieniu poruszył dwa tematy: stanu siły obronnej państwa oraz planowania na szczeblu strategiczno-operacyjnym. Tematy poruszane były w kontekście historycznym odwołującym się do przełomu lat 90 oraz momentu przystąpienia Sił Zbrojnych do struktur NATO a także prowadzonych na przestrzeni ostatnich lat konfliktów zbrojnych. Mówił o skuteczności działań i wykorzystaniu różnego typu techniki wojskowej, infrastruktury obronnej kraju, znaczeniu obrony terytorialnej, czynnika ludzkiego oraz społecznego. Podkreślił, że ważne jest aby dowódcy oprócz doskonałego wykształcenia, doświadczenia posiadali również wyobraźnię, która pozwoli przewidywać oraz kreować przyszłość i nowe rozwiązania.

 

Dowódca Operacyjny podsumowując spotkanie zwrócił uwagę na potrzeby w zakresie obronności państwa. Zaznaczył, że musimy mieć przygotowany zasób środków i narzędzi do działania oraz doskonale wykorzystać czynniki, które nam sprzyjają.

Tekst i zdjęcia: ppłk Piotr Walatek

‹‹ cofnij