AKTUALNOŚCI
29 05 2015
Życzenia Dowódcy Operacyjnego z okazji Dnia Weterana
  • drukuj

 

  

 

        Z okazji święta bohaterów misji międzynarodowych - Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ składam wszystkim weteranom, uczestnikom misji pokojowych byłym i obecnym żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym, wyrazy najwyższego uznania dla Waszej patriotycznej postawy, profesjonalizmu i odwagi.

 

 

        Przez ponad 60 ostatnich lat Polacy uczestniczyli i uczestniczą w międzynarodowych operacjach pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Sojuszu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej. Pełnią służbę z dala od naszych granic, broniąc pokoju i bezpieczeństwa w różnych regionach świata. To dzięki Im słowa widniejące na historycznych sztandarach „Za wolność Waszą i Naszą” mają nowy wymiar i są wciąż aktualne. Wszystkim, którzy przyczyniali się i przyczyniają do utrwalania pokoju winni jesteśmy naszą wdzięczność.

 

 

        Szczególne słowa kieruję dziś do tych, którzy wykonując swoje zadania poza granicami kraju doznali uszczerbku na zdrowiu, oraz do rodzin poległych, którzy zapłacili najwyższą cenę. Ofiarność Wasza  i Waszych najbliższych owocuje dziś uznaniem ze strony międzynarodowej społeczności, wdzięcznością zwykłych, prostych ludzi, którzy widząc biało-czerwona flagę czują się bezpiecznie i z nadzieją patrzą na przyszłość swoich dzieci. Wszyscy zasługujecie na najwyższy szacunek, pamięć i wsparcie, na które, z naszej strony, zawsze możecie liczyć.

 

 

       Życzę wszystkim Weteranom pomyślności osobistej oraz zadowolenia z dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny. Niech zdrowie, troska otoczenia oraz satysfakcja z dokonań towarzyszą Wam każdego dnia. Życzenia te kieruję również do Waszych rodzin i najbliższych.

 

 

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych 

generał broni Marek Tomaszycki

‹‹ cofnij