AKTUALNOŚCI
29 06 2015
II Bieg o puchar Dowódcy Operacyjnego RSZ
  • drukuj
st. chor. Waldemar Młynarczyk

W II Biegu o puchar Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych wystartowali żołnierze, pracownicy wojska DO RSZ oraz jednostek bezpośrednio podległych DO RSZ. Tym razem, podium w kategorii mężczyzn należało do przedstawicieli jednostek bezpośrednio podległych Dowódcy Operacyjnemu.

 

O godzinie 10.00 na stadionie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych Szef Pionu - Zastępca Szefa Sztabu ds. operacyjnych generał brygady Andrzej Tuz otworzył zawody.

 

Żołnierze dowództwa i jednostek bezpośrednio podległych Dowódcy Operacyjnemu RSZ wystartowali na dystansie 5,5 kilometra. Sportową rywalizację rozegrano po trasie przebiegającej na terenie kompleksu wojskowego DO RSZ. Limit pokonania trasy biegu wynosił 1 godzina.

 

Do biegu na trasie o długości 5,5 km przystąpiło 25 zawodników i 2 zawodniczki. I choć duch współzawodnictwa nie był najważniejszy to pierwsze miejsce na dystansie 5,5 km mężczyzn zajął ppłk Marek Szczepaniuk z Centrum Operacji Specjalnych - Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. Zaraz za nim na metę przybiegł młodszy chorąży Krzysztof Ryś z Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego, na trzecim miejscu uplasował się chor. Stanisław Synowiec także z COL-DKL.

 

Z kolei w kategorii kobiet zwyciężyła Pani Edyta Kruk z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na drugim miejscu linię mety przekroczyła Pani Jolanta Maciaszek także z DO RSZ.

 

Pamiątkowymi koszulkami z logo oraz napisem II Bieg o puchar Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych nagrodził uczestników oraz organizatorów biegu  gen. bryg. Andrzej Tuz. Puchary dla najlepszych zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów jedenastej rocznicy utworzenia Dowództwa Operacyjnego, zaplanowanych 2 lipca br.

 

 

 

Tekst: Wydział Prasowy DO RSZ

Zdjęcia: st. chor. Waldemar Młynarczyk

 

‹‹ cofnij