AKTUALNOŚCI
27 07 2015
Żołnierze II zmiany RSM pobiegną
  • drukuj

Żołnierze II zmiany PKW NATO RSM będą uczestniczyć w biegach okolicznościowych w dniach 15 sierpnia z okazji 95. rocznicy Cudu nad Wisłą, 22 sierpnia oraz 27 września ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Nawiązaliśmy współpracę z Organizatorami 1. Biegu Cud nad Wisłą we Włocławku w osobie Pana Krzysztofa Kukuckiego, ze Współorganizatorami 2. Biegu Żołnierzy Wyklętych w Sobótce tj. Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu poprzez osobę Pana kapitana Piotra Kowalskiego oraz Rzeszowską Czarną Jedynką, która organizuje Bieg Żołnierzy Wyklętych w Dylągówce, a którą reprezentuje Pani Joanna Bartoszewska  - mówi podpułkownik Michał Koniarz –Spotkaliśmy się z ich ogromnym zrozumieniem, sympatią i gotowością do udzielenia nam zgody na bieg w wersji afgańskiej. Jest do dla nas bardzo ważne, bowiem każda forma współzawodnictwa, a tym bardziej poprzez 10 kilometrowy bieg w trudnych warunkach klimatycznych pozwala odpocząć umysłowi, oderwać się od trudów codziennej pracy, a co ważne kształtuje samodyscyplinę– cechę bardzo potrzebną żołnierzowi.

 

Dzięki wyżej wymienionym organizacjom i osobom żołnierze - uczestnicy otrzymają nieodpłatnie takie same pakiety startowe jak ich rywale w kraju, a w nich koszulki oraz medale dla wszystkich, którzy ukończą bieg. Warto dodać, że na listach startowych są również nasi amerykańscy koledzy z BEST Team’u, którzy ramię w ramię będą rywalizować z polskimi żołnierzami w ww. imprezach, o co zresztą bardzo zabiegali od samego początku, jak tylko pojawił się pomysł uczestnictwa w tych biegach.

 

Najbardziej cieszy fakt, że do grona stałych biegaczy w BAF, którzy systematycznie biorą udział w krajowych imprezach biegowych jak np. mł. chor. Grzegorz Józefiak czy st. sierż. Piotr Olszacki dołączyły nowe osoby tj. kpt. Maciej Kosmenda, ppor. Arkadiusz Maksym, ażeby nie zapomnieć mł. chor. Mariusza Truchlewskiego. Dla nich zmagania na 10 km stały się wręcz obowiązkowe i stale biją własne rekordy życiowe.

 

Poprzez uczestnictwo w imprezach masowych, na które zawsze zabieramy biało-czerwoną flagę pokazujemy, że jesteśmy aktywną częścią społeczeństwa BAF i że na nas, Polaków, zawsze można liczyć. A jeżeli przy takich okazjach polscy żołnierze II zmiany PKW NATO RSM promują nasz kraj to należy się z tego tytułu tylko cieszyć – podsumowuje podpułkownik Koniarz i dodaje, że prowadzone są rozmowy aby w bliskiej przyszłości przenieść na afgański grunt jedną z największych imprez masowych w Polsce – SILESIA MARATHON 2015. Chętnych na pewno nie zabraknie, bo już mamy zgłoszenia do tego biegu.

 

Tekst: ppłk Michał Koniarz

‹‹ cofnij