AKTUALNOŚCI
21 08 2015
Pożegnanie z Dowództwem Operacyjnym RSZ
  • drukuj

 

Z podziękowaniem za sumienną i wzorową służbę wojskową, pożegnano dziś wielokrotnie wyróżnianego przez przełożonych za trud i profesjonalizm w służbie komandora porucznika  Romana Miśnika.

 

21 sierpnia odchodzącego z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnał Dowódca Operacyjny RSZ generał broni Marek Tomaszycki oraz Szef Sztabu generał brygady Andrzej Tuz.

 

Pożegnanie z mundurem to niezwykle ważny moment dla każdego żołnierza, dlatego tej wyjatkowej uroczystości nadano charakter szczególny. Uroczysty apel rozpoczęło odczytanie rozkazu personalnego oraz pożegnanie skierowane do odchodzącego przez Szefa Sztabu i Szefa Wydziału Planowania i Organizowania Ćwiczeń Zarządu Szkolenia DO RSZ, którzy przekazali komandorowi Miśnikowi słowa swojego uznania oraz podziękowania za nieoceniony wkład w służbę wojskową na rzecz Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Komandor Roman Miśnik, nie kryjąc wzruszenia, podziękował kadrze dowódczej oraz wszystkim przybyłym współpracownikom za lata wspólnej pracy. „...Dzisiejszy dzień, w którym kończę swą służbę w DO RSZ jest doskonałą okazją, by podziękować wszystkim Państwu za współpracę. Zawsze bardzo wysoko ją sobie ceniłem....  (..) Pragnę zapewnić, iż znajomość i współpracę z Państwem będę wspominał z wielką sympatią, mając nadzieję, że Państwo również zachowacie ją w życzliwej pamięci....”.

 

W trakcie uroczystości generał Tuz wręczył żegnającemu się komandorowi pamiątkowy ryngraf oraz list gratulacyjny. Do życzeń i gratulacji dołączyli się obecni na uroczystości współpracownicy, koleżanki i koledzy.

 

Zwieńczeniem uroczystego pożegnania była wspólna pamiątkowa fotografia na tle Sztandaru Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który wraz z Pocztem Sztandarowym uświetnił dzisiejszą uroczystość.

 

 

                                                                                   ***

 

Kmdr Roman Miśnik był starszym specjalistą Wydziału Planowania i Organizowania Ćwiczeń Zarządu Szkolenia – J7;  z dniem 24 sierpnia 2015 roku do dnia zwolnienia z zawodowej służby wojskowej został przeniesiony do do dyspozycji Dowódcy 6 Ośrodka Radioelektrycznego w Gdyni.

 

 

tekst i zdjęcia: mjr Agnieszka Kossowska

‹‹ cofnij