AKTUALNOŚCI
28 08 2015
Życzenia Dowódcy Operacyjnego RSZ z okazji Święta Lotnictwa Polskiego
  • drukuj

 

Z okazji Święta Lotnictwa Polskiego składam najlepsze życzenia całej lotniczej rodzinie – żołnierzom, pracownikom wojska i Waszym bliskim, funkcjonariuszom służb państwowych, pracownikom linii lotniczych, aeroklubów, instytucji a także ośrodków naukowo-badawczych, szkolnictwa i przemysłu lotniczego oraz wszystkim osobom, które codzienną pracą tworzą przyszłość polskiego lotnictwa.

 

Szczególnie serdecznie pozdrawiam kombatantów i weteranów, rezerwistów i seniorów lotnictwa. Bogato zapisane przez Was karty polskiej awiacji, to tradycja, wzory do naśladowania i symbole przekazywane z pokolenia na pokolenie. To odwaga, ofiarność i bezgraniczne oddanie Ojczyźnie.

 

Z okazji Święta Lotnictwa, pragnę podziękować za dotychczasową współpracę wszystkim polskim lotnikom oraz tym, bez których latanie byłoby niemożliwe. Szczególne słowa uznania kieruję do żołnierzy, którzy wypełniali zadania w ramach misji wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich Baltic Air Policing.

 

Życzę Państwu wytrwałości w realizacji lotniczej pasji, dużo zdrowia, optymizmu w życiu codziennym i pracy zawodowej, a przede wszystkim bezpiecznych lotów.

 

Zgodnie z pięknym lotniczym powiedzeniem życzę Państwu tyle samo lądowań co i startów.

 

 

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych

generał broni Marek Tomaszycki

‹‹ cofnij