AKTUALNOŚCI
29 08 2015
Pożegnanie z Dowództwem
  • drukuj

28 sierpnia 2015 roku pułkownik Dariusz Lewandowski pożegnał się z Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sil Zbrojnych.

 

W obecności sztandaru, kierowniczej kadry oraz żołnierzy i pracowników wojska gen. Andrzej Tuz pożegnał w imieniu Dowódcy Operacyjnego Rodzajów SZ kończącego służbę w Dowództwie płk Dariusza Lewandowskiego. Jednego z najstarszych oficerów, który służył w Dowództwie Operacyjnym od chwili jego powstania.

 

Do tego momentu odwołał się gen. Andrzej Tuz dziękując żegnanemu oficerowi za wielki wkład pracy przez te wszystkie lata. W swoim wystąpieniu przypomniał pierwsze ćwiczenie pk. ANAKONDA i wspólną pracę z płk Lewandowskim w jednej z komórek ćwiczenia. Wyraził nadzieję, że to odejście będzie się wiązać z dalszym rozwojem kariery zawodowej „cieszę się, że w nowym miejscu będziesz miał szansę na rozwój. Dziękuję Ci i życzę aby Twoja kariera potoczyła się tak żebyś 15 sierpnia mógł odebrać z rąk Prezydenta nominację na kolejny stopień wojskowy”.

 

Odchodzący oficer zwracając się do zebranych oraz towarzyszącej mu żony przypomniał, że pracujemy dla wyższych celów i wyższego dobra i trzeba mieć świadomość oraz być przygotowanym na poświęcenie z ty związane. Nawiązał też do początków Dowództwa, ludzi je tworzących oraz panującej wtedy atmosfery. Na koniec płk Lewandowski podziękował zgromadzonym za wspólne lata i życzył wszystkiego dobrego.

 

Płk Dariusz Lewandowski po ukończonych Podyplomowych Studiach Polityki Obronnej będzie wykonywał obowiązki w 16 Dywizji Zmechanizowanej.

 

Uroczystość zakończył wpis do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz pamiątkowa fotografia.

 

Tekst: ppłk Piotr Walatek
Zdjęcia: st. chor. mar. Arkadiusz Dwulatek

‹‹ cofnij