AKTUALNOŚCI
31 08 2015
Pożegnanie z mundurem w DO RSZ
  • drukuj

 

31 sierpnia, uroczyście pożegnaliśmy odchodzących z zawodowej służby wojskowej oficerów, którzy zakończyli służbę w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.  Z mundurem pożegnali się: podpułkownik Kazimierz Gołoś, starszy specjalista Wydziału Analiz i Oceny Środowiska Zarządu Rozpoznania i Walki Elektronicznej - J2 i major Mariusz Kordowski specjalista Oddziału Wykorzystania Doświadczeń.

 

W obecności kadry dowódczej Zastępca Dowódcy Operacyjnego RSZ generał brygady Grzegorz Duda żegnając oficerów podziękował im w imieniu Dowódcy Operacyjnego RSZ generała broni Marka Tomaszyckiego oraz wszystkich żołnierzy i pracowników wojska za wspólną służbę i długoletni wkład pracy na rzecz Rzeczypospolitej. Wyrażając szacunek i uznanie zwrócił również uwagę na ogromne osiągnięcia obydwu oficerów w czasie ich służby i wielki zasób wiedzy na dotychczas zajmowanych stanowiskach. Podziękował oficerom i ich rodzinom za poświęcenie podczas wykonywania zadań zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, życzył płynnego przejścia do nowego środowiska i wiele zdrowia, które zawsze jest motorem rozpędzającym wszelkie działania. Generał Duda wręczając okolicznościowe dyplomy oraz pamiątkowe ryngrafy życzył także odchodzącycm oficerom spełnienia wszystkich planów, szczęścia i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Zwieńczeniem uroczystego pożegnania była wspólna pamiątkowa fotografia na tle Sztandaru Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który wraz z Pocztem Sztandarowym uświetnił dzisiejszą uroczystość. Odchodzący oficerowie dokonali także wpisów do księgi pamiątkowej DO RSZ.

 

 „Panie Generale, Szanowni Państwo. Bardzo dziękuję za tę piękną i wzruszającą uroczystość, Każdy z nas miał czas przyjścia i powitania w Dowództwie Operacyjnym RSZ. Dzisiaj wraz z majorem Kordowskim mamy też czas odejścia. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za lata wspaniałej współpracy” – podsumował swoje wystąpienie podpułkownik Goloś.  Z kolei major Kordowski powiedział: „… okres mojej służby w Dowództwie nie był długi, ale dziękuję za daną mi możliwość współpracy z najlepszymi żołnierzami i pracownikami Dowództwa". Obydwaj oficerowie podkreślili także że podczas swojej służby mieli zawsze wsparcie od przełożonych, a służba wojskowa, była dla nich zaszczytem.

 

Głos zabrali również przełożeni oficerów żegnających się z mundurem: Zastępca Szefa Zarządu Rozpoznania i WE pułkownik Stefan Walowski oraz pełniący obowiązki Szefa Oddziału Wykorzystania Doświadczeń podpułkownik Jacek Danysz.

 

Na zakończenie uroczystości zgromadzeni żołnierze podziękowali żegnającym się oficerom za wspólną służbę, a także życzyli dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 

 

tekst: mjr Agnieszka Kossowska
zdjęcia: st.chor. mar. Arkadiusz Dwulatek

‹‹ cofnij