AKTUALNOŚCI
30 09 2015
Cykliczny trening Force Protection w Bagram
  • drukuj
1LT Nathan Brock

28 września br. odbył się w Polish Military Camp w Bagram comiesięczny trening Force Protection. W czasie zajęć, wspólnie z amerykańskimi sojusznikami z U.S. Best Team’u przećwiczono praktycznie procedury w przypadku zaistnienia ostrzału pośredniego, ataku kompleksowego, a także ewakuacji medycznej.

 

Na zbiórce, w czasie podsumowania zajęć Komendant Ochrony kpt. Adrian Malesa powiedział: „Reakcja stanu osobowego na poszczególne sygnały była bardzo szybka i prawidłowa - wszyscy zajęli odpowiednie pozycje i byli gotowi do działania zgodnie z obowiązującymi procedurami”.

 

Z kolei Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie pułkownik Adam Luzyńczyk podkreślił, że: „Procedury związane z ochroną bazy wymagają ciągłego doskonalenia, ponieważ nie wiemy kiedy może nastąpić atak ze strony przeciwnika. Dla żołnierzy II zmiany RSM był to już  kolejny trening, który sprawdził ich umiejętności. Natomiast dla nowoprzybyłych na teatr była to okazja do zapoznania się z obowiązującymi procedurami w praktyce”.

 

 

Tekst: por. Jakub Wolak

Zdjęcia: 1LT Nathan Brock

‹‹ cofnij