AKTUALNOŚCI
31 10 2015
Pamięci tych, którzy odeszli..
  • drukuj

 

 

 

1 i 2 listopada skłania do refleksji i wspomnień. To wyjątkowy czas zadumy, w którym łączymy się myślami z tymi którzy odeszli. Zapalając znicze na ich grobach pamiętajmy w tym szczególnym dniu także o żołnierzach i pracownikach Wojska Polskiego, którzy złożyli najwyższą ofiarę życia w służbie pełnionej z dala od Ojczystej Ziemi.

 

Zadbajmy, aby żadna mogiła naszych Kolegów uczestniczących w misjach poza granicami państwa nie została zapomniana. Uporządkujmy otoczenie mogił, pomników, złóżmy kwiaty i zapalmy znicze w miejscach ich wiecznego spoczynku. Ci, którzy za sprawę Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzili zasługują na nasz szacunek i pamięć. To nasza historia i fundament, na którym opiera się zarówno nasza duma narodowa jak i etos służby wojskowej. Oddajmy im hołd i zapalmy znicz wdzięczności, bo dziś, dzięki Nim, odwaga, determinacja, niezłomność i przywiązanie do Ojczyzny pozostają w naszym kraju wartościami najwyższymi.

 

W chwilach refleksji pamiętajmy również o tych którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem, o elicie polskich obywateli, którzy pełnili służbę państwową o Żołnierzach i najwyższych Dowódcach Sił Zbrojnych. 

 

Uczcijmy w tych dniach wszystkich którzy odeszli bo pamięć o Nich jest naszym patriotycznym obowiązkiem. Oddajmy hołd naszym poprzednikom. Tym, których zachowanie dla współczesnego pokolenia jest wzorem i drogowskazem na przyszłość. 

 

 

 

Cześć Ich pamięci!

 

 

 

Dowódca Operacyjny RSZ

gen. broni Marek Tomaszycki

‹‹ cofnij