AKTUALNOŚCI
28 01 2016
Dzień Podoficera
  • drukuj
st. chor. Waldemar Młynarczyk

28 stycznia br. w Klubie DO RSZ „Dniem Podoficera” zainaugurowano rok szkoleniowy dla podoficerów.

 

W tym dniu podoficerowie spotkali się, aby uczestniczyć w szkoleniu z taktyki, MPHKZ i kształcenia obywatelskiego. Ostatnim etapem tego dnia było spotkanie środowiskowe i projekcja filmu KARBALA, który był dopełnieniem zajęć z taktyki, których tematem była Wojna w Zatoce Perskiej – Przebieg Operacji Lądowej.

 

W 2016r. podoficerowie spotkają się 10 razy, aby uczestniczyć w szkoleniu uzupełniającym, spotkaniach środowiskowych i lekcjach historycznych odbywających się w różnych Muzeach na terenie Warszawy.

 

Organizatorem „Dnia Podoficera” jest Pomocnik Dowódcy ds. podoficerów st. chor. sztab. Robert Stanek. Oprócz walorów szkoleniowych zajęć teoretycznych m.in. z taktyki, rozpoznania i WE, inż.-sap., OPBMR czy gotowości mobilizacyjnej, ważne dla podoficerów w tym dniu jest możliwość uzyskania informacji podczas spotkań środowiskowych dotyczącej zachodzących zmian w siłach zbrojnych oraz omówienie problemów nurtujących środowisko podoficerskie. Nie bez znaczenia jest również integracja i kształtowanie postaw patriotyczno-obywatelskich korpusu podoficerów dzięki wspólnym lekcjom historycznym. „W tym roku planujemy odwiedzenie Muzeum Wojska Polskiego (kolejny raz), Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Katyńskie oraz z okazji 100-lecia – Muzeum zaprzyjaźnionego z DO RSZ Klubu piłkarskiego Legia Warszawa” – powiedział na zakończenie Pomocnik Dowódcy ds. podoficerów st. chor. sztab. Robert Stanek.

 

 

Tekst: st. chor. sztab. Robert Stanek

Zdjęcie: st. chor. Waldemar Młynarczyk

 

‹‹ cofnij