AKTUALNOŚCI
25 02 2016
Dowódca Operacyjny RSZ z dwudniową wizytą w Finlandii
  • drukuj

 

 

Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki złożył pierwszą roboczą wizytę w Dowództwie Obrony Finlandii. Polskich gości przyjął zastępca Szefa Sztabu DO Sił Zbrojnych Finlandii gen. dyw. Eero Pyötsiä.  

 

W Dowództwie Obrony Finlandii generałowie omówili kluczowe inicjatywy dotyczące przyszłej polsko–fińskiej współpracy wojskowej oraz bezpieczeństwa w regionie morza Bałtyckiego. Wizyta była tez okazją do zaimplementowania wymiany doświadczeń zwłaszcza w kontekście działań rozpoznawczych  i ćwiczeń w obszarach lesisto-jeziornych.

 

Generał Tomaszycki przedstawił fińskim gospodarzom strukturę, zadania i zdolności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, zaprezentował także zadania oraz organizację Dowództwa Operacyjnego RSZ z uwzględnieniem zmian w systemie kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, wysłuchał również prezentacji na temat fińskich Sił Zbrojnych. Podczas wizyty Dowódca Operacyjny spotkał się z kierowniczą kadrą wojsk lądowych Finlandi i odwiedził fińska Brygadę Pancerną.

 

mjr Agnieszka Kossowska
zdjęcia płk Krzysztof Nolbert

‹‹ cofnij