AKTUALNOŚCI
28 03 2016
Święta Wielkanocne w PKW EUFOR
  • drukuj

 

W Polskim Kontyngencie Wojskowym operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęto od poświecenia pokarmów w kościele pod wezwaniem Święntego Antoniego w Sarajewie. Żołnierze uczcili również pamięć plutonowego Mieczysława Sternika zapalając znicze i pskładając kwiaty przy jego pomniku.

 

 

Po wielkanocnej mszy świętej żołnierze XI zmiany PKW EUFOR/MTT, udali się na uroczyste śniadanie do Doboju. Dowódca PKW pułkownik Paweł Jędryczka złożył tam świąteczne życzenia żołnierzom oraz ich najbliższym, życząc wszystkim zdrowych i pogodnych świąt oraz szczęśliwego powrotu do kraju po zakończeniu realizacji zadań mandatowych. Pułkownik Jędryczka przekazał także żołnierzom życzenia świąteczne od JE Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józefa Guzdka oraz ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Do życzeń dołączył się również ambasador RP w Sarajewie Andrzej Krawczyk.

 

 

Okres świąteczny jest to również czas, w którym żołnierze wykonują swoje obowiązki. Ci którzy nie mogli uczestniczyć w świątecznym śniadaniu ze względów służbowych dołączyli do pozostałych na popołudniowym posiłku by złożyć sobie po raz kolejny życzenia świąteczne przy wspólnym stole w Domu Polskim w bazie Butmir.

 

 

 tekst i zdjęcia: kmdr ppor. Łukasz Sułek

‹‹ cofnij