AKTUALNOŚCI
31 03 2016
Szkolenie w atmosferze skażonej
  • drukuj

Sprawdzenie szczelności i dopasowania masek przeciwgazowych w atmosferze skażonej środkiem testującym było głównym tematem praktycznych zajęć żołnierzy krakowskiego Centrum.

 

Wczorajsza aura pogodowa wyjątkowo sprzyjała przeprowadzeniu na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia „Pasternik” praktycznego sprawdzenia dopasowania i szczelności filtracyjnych masek przeciwgazowych (MP-5) w atmosferze skażonej przez żołnierzy Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego (COLąd-DKL) w Krakowie.

 

W czasie parogodzinnego szkolenia, zanim żołnierze przystąpili  do praktycznego sprawdzenia szczelności swoich masek przeciwgazowych w przygotowanej do tego celu komorze - klosz, doskonalili pod okiem instruktorów swoje umiejętności dotyczące m.in. posługiwania się filtracyjną maską przeciwgazową oraz Indywidualnym Pakietem Likwidacji Skażeń (IPLS). Po dokładnym sprawdzeniu ukompletowania i stanu technicznego masek oraz zapoznaniu się z czynnościami przygotowującymi do zachowania się podczas sprawdzania masek w atmosferze skażonej, żołnierze Centrum przystąpili do praktycznego sprawdzenia szczelności swoich masek.

 

tekst i zdjęcia: mjr Justyna Balik

‹‹ cofnij