AKTUALNOŚCI
31 03 2016
Uroczyste pożegnanie
  • drukuj

31 marca 2016 roku, w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyło się uroczyste pożegnanie oficerów kończących służbę oraz przechodzących na kolejne stanowiska służbowe. W obecności sztandaru szef sztabu DO RSZ gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel podziękował żegnającym się z dowództwem żołnierzom za długoletnią i wytrwałą służbę wojskową oraz życzył wielu sukcesów w dalszym życiu.

 

 

W imieniu odchodzących głos zabrał pułkownik Krzysztof Lewandowski. Przychodzi ten moment, kiedy trzeba się rozstać z mundurem, teraz stoimy po tej stronie i proszę nam wybaczyć, jeżeli któremuś z nas załamie się głos ze wzruszenia. Czujemy się żołnierzami spełnionymi. Będziemy patrzeć śmiało w przód. Chcielibyśmy podziękować Dowódcy Operacyjnemu jego zastępcy oraz szefowi sztabu za dowodzenie, za możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz za to, że mogliśmy poznać tylu wspaniałych ludzi. Ponadto chciałbym podziękować współpracownikom, za trud, który wkładali w wykonywanie zadań – powiedział pułkownik Lewandowski do wszystkich zebranych.

 

Uroczystość zakończyły wspólne fotografie na tle sztandaru Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz  wpisy do księgi pamiątkowej.

 

Z Dowództwem Operacyjnym RSZ pożegnali się dzisiaj: płk Krzysztof Lewandowski, płk Sławomir Rudkowski, płk Zenon Szczybyło, ppłk Leszek Tur oraz st.chor.sztab. Adam Roik.

 

Tekst: Wydział Prasowy

Zdjęcia:st. sierż. Krzysztof Grymulek

‹‹ cofnij