AKTUALNOŚCI
26 05 2016
Polak zwycięzcą mistrzostw w Bośni i Hercegowinie
  • drukuj

 

24 maja odbyły się w Sarajewie międzynarodowe mistrzostwa w grze pojedynczej w badmintona. W turnieju brało udział 14 zawodników z pięciu państw: Turcji, Austrii, Węgier, Słowacji i Polski. PKW EUFOR/MTT reprezentował kmdr ppor. Łukasz Sułek z Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego.

 

Polski żołnierz okazał się byc najlepszym singlistą tych mistrzostw i do końca nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa. Walcząc o pierwszą lokatę stworzył doskonałe widowisko a jego niezwykle zacięty mecz był jednym z najciekawszych pojedynków tych mistrzostw, choć poziom wielu gier był naprawdę bardzo wysoki i wyrównany. Pozostałe miejsca na podium zajęli kolejno: sierżant Christoph Glanzer z Austrii i chorąży Kıdemli Başçavuş Serdar Cortuk z Turcji.

 

Dekoracji   zwycięzców   oraz   podsumowania   zawodów   dokonał  pułkownik Conor Burke z dowództwa mijski EUFOR/MTT.

 

Dowódca PKW ppłk Paweł Jędryczka pogratulował zwycięzcy turnieju podkreślając „Nie od dziś wiadomo, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie warto regularnie ćwiczyć. Wigor, energia, humor, pełnia życia a co za tym idzie dobre wyniki w realizacji zadań służbowych – oto główne następstwa aktywności fizycznej. Tak trzymać!

 

tekst i zdjęcia: PKW KFOR

‹‹ cofnij