AKTUALNOŚCI
30 05 2016
Dowództwo Operacyjne dzieciom
  • drukuj

 

 

„A jeżeli masz dziecko, najszczęśliwszy z ludzi,
Które jest jako motyl i ptaszek i kwiat...
Spójrz w oczy swego dziecka,
w sercu ci się zbudzi radość,
której nie zaćmi najsmutniejszy świat”.

 


Julian Ejsmond

 

 

 

W przeddzień święta wszystkich dzieci, Klub Dowództwa Operacyjnego RSZ zorganizował na warszawskiej cytadeli festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.


Do zabawy zaproszono dzieci żołnierzy i pracowników wojska Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednostek wojskowych z terenu Cytadeli i garnizonu Warszawa, Komendy Stołecznej Policji, Jednostki Gaśniczo - Ratowniczej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz najmłodszych z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
W festynie uczestniczyło około 900 osób.

 

Dzieci zabawiał magik oraz animatorzy zapraszając je do udziału w konkursach i zabawach. Jak zawsze dużo radości sprawiły najmłodszym dmuchane zjeżdżalnie - zamki, tory przeszkód, Euro Jump, karuzela Safari, karuzela motoryzacyjna, kolejka elektryczna, górka wspinaczkowa, rodeo, basen kulkowy oraz wiele innych atrakcji.

 

Oblegane przez dzieci i ich rodziców były edukacyjne stoiska prezentowane przez stołeczną Policję (nauka jazdy na rowerach, „policja kryminalna” gdzie dzieci mogły sprawdzić swoje odciski papilarne, policja konna, psy i quady), Straż Pożarną (bojowy pojazd ratunkowy) i Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej z symulatorem jazdy drogowej w  3D, symulatorem dachowania i alko goglami.

 

Ogromnym zaintereseowaniem cieszyło się jak zawsze malowanie twarzy, występ zespołu tanecznego DANCE z Klubu Myszki Norki, oraz zawody łucznicze o tytuł „Mistrza Cięciwy”. Nie zabrakło słodyczy, popcornu, waty cukrowej i wody sodowej. Potwierdzeniem udanej zabawy był uśmiech naszych dzieci.


Do zobaczenia za rok!

 

tekst: Maria Ekiert Klub DO RSZ
zdjęcia: st.sierż. Krzysztof Grymułek

 

‹‹ cofnij