AKTUALNOŚCI
27 06 2016
Marszobieg „Dancon March” w Kosowie
  • drukuj

26 czerwca 2016r duński kontyngent zorganizował letnią edycję marszobiegu „Dancon March”.

 

„Dancon March” odbywa się cyklicznie od 1972 roku. Organizowany jest przez Duńskie Siły Zbrojne wszędzie tam, gdzie duńscy żołnierze pełnią misję zagraniczną. W tegorocznej, letniej edycji, udział wzięli żołnierze i pracownicy wojska ze wszystkich krajów służących w strukturach KFOR oraz funkcjonariusze ze struktur międzynarodowej policji EULEX.

 

Tegoroczną edycję marszu przeprowadzono na dwóch trasach, które liczyły 25 i 40 kilometrów. Każdy z uczestników musiał posiadać dodatkowe obciążenie przekraczające 10kg. Reprezentacja polskiego kontyngentu poradziła sobie doskonale na trudnej trasie, która wiodła w dużej mierze przez teren górzysty o bardzo dużym nasłonecznieniu.  Polski Kontyngent Wojskowy reprezentowało ponad 75 żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników wojska.

 

Wyniki żołnierzy PKW KFOR były bardzo dobre. Na dystansie 25 kilometrów trzecie miejsce zajął chor. Przemysław Lachowski z czasem 2 h i 44 min. W wyścigu na 40 kilometrów bezkonkurencyjny okazał się kpt. Marcin Pawłowski, który zwyciężył na tym bezlitosnym dystansie. Czas jaki potrzebował na przebycie tej trasy nie przekroczył 4 godzin i wyniósł 3 h i 53 min. Również doskonałą czwartą lokatę, zajął por. Łukasz Sierkowski. Takie wyniki świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym żołnierzy PKW, co przekłada się na świetny poziom realizacji zadań mandatowych przez żołnierzy kontyngentu.

 

Rywalizacja była zacięta. Dla jednych celem było ukończenie marszu w wyznaczonym czasie, inni rywalizowali o jak najwyższą lokatę i jak najlepszy rezultat. Ale tak naprawdę każdy kto pokonał trasę był zwycięzcą. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal oraz certyfikat ukończenia marszobiegu.

 

Tekst i zdjęcia: por. Damian ANTONIK
‹‹ cofnij