AKTUALNOŚCI
29 06 2016
Pożegnanie z DO RSZ
  • drukuj

 

29 czerwca 2016 roku, w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyło się uroczyste pożegnanie oficerów kończących służbę oraz przechodzących na kolejne stanowiska służbowe. W obecności sztandaru Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Marek Tomaszycki podziękował żegnającym się z dowództwem żołnierzom za długoletnią i wytrwałą służbę wojskową oraz życzył wielu sukcesów w dalszym życiu.

 

Stoją tutaj najlepsi żołnierze z najlepszych i nie jest to kurtuazja. Przykro mi, że odchodzą, a mogliby jeszcze wspierać nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Rozumiem jednak, że decyzje te zostały dokładnie przemyślane i przedyskutowane,  również ze mną. Serdecznie dziękuję za wzorową służbę - mówił w swoim wystąpieniu generał Tomaszycki. Szczególne słowa Dowódca Operacyjny skierował do mjr Przemysława Wardowskiego podkreślając jego bojowe zasługi i zdolności przywódcze podczas misji w Afganistanie.

 

W imieniu odchodzących głos zabrał komandor Mirosław Tuliszka: Chcę podziękować za bardzo ciepłe pożegnanie. Chcielibyśmy życzyć Dowództwu Operacyjnemu RSZ stabilności w działaniu, Dowódcy, jego Zastępcy, Szefowi Sztabu oraz wszystkim pozostałym spełnienia marzeń. – powiedział komandor Tuliszka do wszystkich zebranych.

 

Uroczystość zakończyły wspólne fotografie na tle sztandaru Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz  wpisy do księgi pamiątkowej.

 

Z Dowództwem Operacyjnym RSZ pożegnali się dzisiaj: płk Piotr Ostrowski, kmdr Mirosław Tuliszka, płk Przemysław Gruszka, płk Andrzej Kamiński, ppłk Mariusz Hocyk, mjr Przemysław Wardowski oraz st.chor.sztab. Piotr Górecki.

 

Tekst: Wydział Prasowy

Zdjęcia: Combat Camera DORSZ

 

‹‹ cofnij