AKTUALNOŚCI
28 07 2016
Pożegnanie oficerów z Dowództwem Operacyjnym
  • drukuj
st. chor. mar. Arkadiusz Dwulatek

W obecności sztandaru wojskowego kadra i pracownicy resortu obrony narodowej pożegnali oficerów kończących zawodową służbę wojskową oraz wyznaczonych na nowe stanowiska służbowe.

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez  Szefa Sztabu generała brygady pilota Tadeusza Mikutela, generałowi broni Markowi Tomaszyckiemu Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Po odczytaniu decyzji kadrowych przypomniano drogę zawodową żołnierzy: kończących zawodową służbę wojskową oraz wyznaczonych na nowe stanowiska służbowe.

 

Dowódca Operacyjny RSZ generał Tomaszycki podziękował oficerom za wspólną służbę i długoletni wkład pracy na rzecz Rzeczypospolitej. Wyrażając szacunek i uznanie zwrócił również uwagę na ogromne osiągnięcia oficerów w czasie ich służby i wielki zasób wiedzy na dotychczas zajmowanych stanowiskach. „Dzisiaj mamy podwójną uroczystość, niektórzy zmieniają stanowiska służbowe, a niektórzy ubywają do rezerwy - szkoda, że odchodzą. Każdy wybiera swoją ścieżkę życia. Chciałbym abyście nie zapomnieli skąd się wywodzicie. Tutaj w Dowództwie Operacyjnym, będziecie zawsze mile widziani. Dziękuję serdecznie i jeszcze raz życzę powodzenia”– dodał generał Tomaszycki.

 

W imieniu oficerów kończących zawodową służbę wojskową, głos zabrał pułkownik Dariusz Zawiliński: „Jest to szczególny dzień dla Nas, kończy się nasza ścieżka wojskowa, kiedy ją rozpoczynaliśmy, nikt nie przypuszczał, że będziemy w NATO, że będą samoloty F-16, a nie SU lub MIG. Dziękujemy za wszystko".

 

Z kolei w imieniu żołnierzy zmieniających stanowiska służbowe, podziękował komandor Adam Rzeczkowski: „Byłem świadkiem jak Dowództwo Operacyjne powstawało, od grupy organizacyjnej po dzień dzisiejszy. Dzisiaj to najważniejsze Dowództwo w Siłach Zbrojnych RP, jest to udziałem naszych Dowódców ale i wszystkich Państwa. Jeszcze raz chciałbym wszystkim podziękować  i  obiecujemy nie zawieść na nowych stanowiskach".

 

Minister Obrony Narodowej oraz Dyrektor Departamentu Kadr z dniem 31 lipca 2016 r. zwolnili z zawodowej służby wojskowej nw. żołnierzy zawodowych:

 

  • płk. Dariusza Zawilińskiego  – Szefa Oddziału Planowania Zabezpieczenia Technicznego - Zarządu Logistyki - J4,
  • ppłk. Piotra Kacprzaka – Starszego Specjalistę Oddziału Planowania Zabezpieczenia Materiałowego - Zarządu Logistyki - J4.

 

Minister Obrony Narodowej z dniem 18 lipca br. zwolnił nw. żołnierzy z zajmowanych stanowisk służbowych i wyznaczył na stanowiska: 

 

  • kmdr Adam Rzeczkowski  – dotychczas pełniący obowiązki na stanowisku Zastępcy Szefa Zarządu Planowania - J5, został wyznaczony na stanowisko służbowe Dyrektora Ośrodka Monitorowania i Analiz Ministra Obrony Narodowej,
  • płk Artur Jakubczyk – dotychczas pełniący obowiązki na stanowisku Szefa Oddziału Analiz Rozpoznawczych - Zarządu Rozpoznania i Walki Elektronicznej - J-2, został wyznaczony na stanowisko służbowe Zastępcy Dyrektora Ośrodka Monitorowania i Analiz Ministra Obrony Narodowej.

 

Jednocześnie Dowódca Operacyjny RSZ wyróżnił, za wybitny dorobek oraz zasługi i znaczące osiągnięcia w służbie wojskowej Kordzikiem Honorowym SZ RP podpułkownika Piotra Kacprzaka. Natomiast Tytułem Honorowym Zasłużony Żołnierz RP i Odznaką Tytułu Honorowego - II Stopnia komandora Adama Rzeczkowskiego.

 

Zwieńczeniem uroczystego pożegnania była wspólna pamiątkowa fotografia na tle Sztandaru Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który wraz z Pocztem Sztandarowym uświetnił dzisiejszą uroczystość. Odchodzący oficerowie dokonali także wpisów do księgi pamiątkowej DO RSZ.Tekst: Jolanta Maciaszek

Zdjęcia: st. chor. mar. Arkadiusz Dwulatek

‹‹ cofnij