AKTUALNOŚCI
20 08 2016
Pobiegliśmy razem!
  • drukuj

 

Wczesnym rankiem 20 sierpnia 2016r. na głównej ulicy Bagram Air Field w Afganistanie odbył się Bieg Żołnierzy Niezłomnych, w którym wraz z nami uczestniczyli licznie zgromadzeni nasi koalicjanci z USA, Gruzji, Bośni i Hercegowiny, Rumunii i Czech.

 

Bieg odbył się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy, a jego bezpośrednim organizatorem był Ślężański Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce.

 

Celem biegu było upamiętnienie polskich Żołnierzy Niezłomnych, którzy walczyli o niepodległość Polski przeciw komunistycznemu reżimowi i sowietyzacji Polski od 1944 roku i po zakończeniu drugiej wojny światowej. W 10-cio kilometrowym biegu wzięło udział ponad 250 uczestników.

 

Trasa była podzielona na 9 odcinków, z których każdy był nazwany imieniem Bohaterów i oznaczony tablicami przywołującymi ich historie. Była to już trzecia edycja biegu. Wśród najlepiej biegających na podium stanęli: z pierwszą lokatą- Mark Kurvach z USA i kolejno: Jake Hill również z USA oraz plutonowy Radosław Rokosz.

 

tekst i zdjęcia: kpt. Michał Róg

‹‹ cofnij