AKTUALNOŚCI
25 08 2016
Spotkanie z attaché Republiki Włoskiej
  • drukuj

 

 

Gen. bryg. Filippo Camporesi, kończący służbę na stanowisku attaché obrony Republiki Włoskiej, odwiedził Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W spotkaniu uczestniczył także jego następca pułkownik Davide Di Bartolo.

 

Z delegacją spotkał się Zastępca Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. bryg Sławomir Wojciechowski, który podziękował generałowi Camporesi za dotychczasowe osiągnięcia i zaangażowanie w rozwój dwustronnej współpracy wojskowej. Podczas spotkania rozmawiano o działalności dowództwa, jednostek podległych oraz o polskim zaangażowaniu w misje i operacje poza granicami kraju. Ponadto wymieniono doświadczenia z ćwiczenia szczebla operacyjnego Anakonda 16 oraz omawiano przygotowania do kolejnej już jego edycji zaplanowanej na 2018 rok.

 

W związku z tragedią, którą dotknięci zostali w minioną środę mieszkańcy Włoch generał Wojciechowski złożył wyrazy współczucia i przekazał kondolencje od Dowódcy Operacyjnego RSZ.

 

Na pamiątkę służby pełnionej w Polsce Zastępca Dowódcy wręczył kończącemu służbę na stanowisku attaché obrony Włoch generałowi Camporesi pamiątkowy ryngraf. Spotkanie zakończył wpis do księgi pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wspólne zdjęcie.

 

tekst: mjr Agnieszka Kossowska
zdjęcia: st. chor. sztab. Waldemar Młynarczyk

 

‹‹ cofnij