AKTUALNOŚCI
29 08 2016
Szkolenie strzeleckie żołnierzy EUFOR/MTT
  • drukuj

 

Polski zespół doradczy EAT przy 6 Brygadzie Piechoty Sił Zbrojnych Bosni i Hercegowiny brał czynny udział w szkoleniu strzeleckim bosniackich sił wydzielonych do misji RSM w Afganistanie.

 

Brygada po raz kolejny przygotowuję siły do Afganistanu, które będą pełnić rolę Force Protection. Szkolenie rozpoczęło się w czerwcu i będzie kontynuowane do grudnia br. Trzy etapy szkolenia obejmują: szkolenie indywidualne, techniki operacyjne oraz szkolenie pod kątem procedur NATO obowiązujących w rejonie misji.

 

W trakcie zajęć strzeleckich żołnierze utrwalali nawyki działania w parach oraz pracy z użyciem broni długiej i krótkiej podczas wykonywania zadania ogniowego. Oficerowie zespołu wykazali się ponadprzeciętnymi umiejętnościami strzeleckimi, uzyskując wyniki na poziomie „eksperckim” według skali ocen w Siłach Zbrojnych Bośni i Hercegowiny. Udział w szkoleniu strzeleckim był również doskonałą okazją dla żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego  EUFOR/MTT by zaznajomić się z uzbrojeniem Sił Zbrojnych BiH, które na co dzień nie występuje w Wojsku Polskim.

 

tekst i zdjęcia: mjr Paweł Krzyżaniak

‹‹ cofnij