AKTUALNOŚCI
30 08 2016
Zmiany kadrowe w DO RSZ
  • drukuj

 

 

30 sierpnia Zastępca Dowódcy Operacyjnego RSZ generał brygady Sławomir Wojciechowski w obecności kierowniczej kadry DO RSZ pożegnał oficerów kończących zawodową służbę wojskową oraz żołnierzy wyznaczonych na kolejne stanowiska służbowe.

 

Zwracając się do żegnanych żołnierzy generał Wojciechowski podkreślił ich zasługi i podziękował w imieniu Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, żołnierzy oraz pracowników wojska DO RSZ za wieloletnią, sumienną i profesjonalną służbę dla dobra Ojczyzny. Podkreślił, że wymagała ona wielu wyrzeczeń, zaangażowania i wszechstronnych umiejętności.

 

Podczas uroczystości ze służbą pożegnali się: podpułkownicy: Paweł Olejnik, Wojciech Pietrzak, Leszek Łoskot oraz mjr Marek Rac.

 

W imieniu żegnanych żołnierzy głos zabrał ppłk Leszek Łoskot, który podziękował za możliwość wykonywania obowiązków w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych podkreślając, że było to dla nich  największym honorem i zaszczytem. Jednocześnie podziękował wszystkim obecnym na uroczystości za przybycie i życzył wielu sukcesów, realizacji zadań i spełnienia marzeń.

 

Generał Wojciechowski podziękował również za służbę żołnierzom odchodzącym z Dowództwa Operacyjnego na nowe stanowiska służbowe, życząc im wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów w sferze zawodowej oraz wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym. Wyraził przekonanie, że doświadczenie zdobywane latami na różnych stanowiskach pozwoli im właściwie realizować nowe zadania służbowe w obliczu kolejnych wyzwań zawodowych.

 

Decyzjami wyższych przełożonych na kolejne stanowiska służbowe zostali wyznaczeni: kmdr por. Maciej Kasprzak oraz majorowie: Krzysztof Białas, Dariusz Szulc i Krzysztof Woźniak.

 

 

tekst: mjr Agnieszka Kossowska
zdjęcia: st. chor. szt. Waldemar Młynarczyk Zespół Reporterski "CombatCamera"

‹‹ cofnij