AKTUALNOŚCI
29 09 2016
Mistrzostwa DO RSZ w strzelaniu
  • drukuj

W dniach 27-28 września  br. na bazie strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się mistrzostwa Dowództwa Operacyjnego RSZ w strzelaniu z pistoletu wojskowego.

W ramach mistrzostw mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie najlepsi strzelcy z DO RSZ, COP-DKP, COM-DKM, COLąd-DKL oraz z jednostek podległych COP-DKP.

Rywalizacja została przeprowadzona w następujących konkurencjach:

- strzelanie z pistoletu wojskowego - konkurencja indywidualna,

- strzelanie z pistoletu wojskowego   konkurencja drużynowa.

W przypadku konkurencji indywidualnej każdy z zawodników miał za zadanie z odległości 25 metrów, oddać 3 strzały próbne w czasie 3 minut oraz 20 ocenianych w 4 seriach po 5 strzałów w czasie 5 minut na serię do tarczy sportowej nr 4 (TS-4). Natomiast w konkurencji drużynowej każdy z zawodników miał za zadanie z odległości 25 metrów, oddać 3 strzały próbne w czasie 3 minut, a następnie 20 ocenianych w czasie 10 minut oddanych w 2 seriach po 10 strzałów w czasie 5 minut na serię do figury bojowej nr 23 P.

Zwycięzcą indywidualnym został zawodnik, który osiągnął największą sumę punktów. Przy jednakowej sumie punktów o lepszym miejscu decydowała większa liczba dziesiątek (dziesiątek centralnych), dziewiątek itd. Natomiast przy równych wyżej wymienionych wartościach, decydowała wyższa suma punktów uzyskanych w czwartej serii, następnie trzeciej, drugiej i pierwszej. W przypadku drużyny decydowała większa suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników wyłącznie w konkurencji drużynowej.

W wyniku sportowej rywalizacji w konkurencji indywidualnej czołowe miejsca zajęli:

I miejsce - mjr Artur Lasota z COP-DKP z wynikiem 175 pkt;
II miejsce - st. chor. sztab. Henryk Stępień z COLąd-DKL z wynikiem 171 pkt;
III miejsce - st. sierż. Rafał Błaszczak z COP-DKP z wynikiem 168 pkt;

W konkurencji drużynowej pierwsze miejsce zajął Zespół COP-DKP w składzie: majorowie: Artur Lasota, Robert Witkowski, Albert SŁOWIŃSKI, Jacek Wrotniewski i kpt. Tomasz Zawisza.