AKTUALNOŚCI
26 10 2016
Pożegnanie z mundurem
  • drukuj

26 października 2016 roku, w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyło się uroczyste pożegnanie podpułkownika Tomasza Wyrykowskiego kończącego po 26 latach zawodową służbę wojskową. W obecności sztandaru Zastępca  Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych generał brygady Sławomir Wojciechowski podziękował podpułkownikowi Wyrykowskiemu za długoletnią i wytrwałą służbę wojskową oraz życzył wielu sukcesów w dalszym życiu. W trakcie uroczystości ppłk Wyrykowski został wyróżniony Kordzikiem Honorowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 Wszystko się kiedyś zaczyna i kiedyś się kończy. Dziękuję za służbę. Szlak służbowy ma Pan długi i bogaty, wielu żołnierzy mogłoby sie od Pana uczyć. Pańskie wyróżnienia świadczą o umiejętnościach, wiedzy i żołnierskim szczęściu. Niech towarzyszą Panu na nowej, cywilnej drodze, a zdobyte doświadczenie niech procentuje w przyszłości - mówił w swoim wystąpieniu generał Wojciechowski.

 

Nie planowałem zakończenia służby tak wcześnie, niestety życie pisze własne scenariusze. Służba wojskowa dała mi dużo powodów do zadowolenia i satysfakcji.  Pracę w Dowództwie Operacyjnym RSZ zawsze będę wspominał z wielkim sentymentem. Dziękuję za wspólną służbę i pracę – powiedział ppłk Wyrykowski  do wszystkich zebranych.

 

Uroczystość zakończyła wspólna  fotografia na tle sztandaru Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz  wpis do księgi pamiątkowej.

 

 

Tekst: mjr Marek Kwiatek

Zdjęcia: ppłk Piotr Walatek

‹‹ cofnij