AKTUALNOŚCI
27 10 2016
Wizyta delegacji Akademii Sztuki Wojennej
  • drukuj

W środę, 26 października 2016 roku Centrum Operacji Lądowych – Dowództwo Komponentu Lądowego (COLąd-DKL) odwiedziła grupa oficerów Akademii Sztuki Wojennej (ASzWoj).

 

Przybyli do krakowskiego Centrum goście to w głównej mierze kadra naukowo-dydaktyczna Akademii Sztuki Wojennej z Warszawy, a celem ich wizyty było zapoznanie się z bazą szkoleniową i możliwościami centrum dowodzenia COLąd-DKL w zakresie prowadzenia operacji lądowej.

 

Generał brygady Sławomir Kowalski, zastępca dowódcy Centrum powitał delegację, a następnie przedstawił gościom strukturę i zadania jednostki. Kolejnym punktem wizyty było zapoznanie kadry ASzWoj z infrastrukturą i najnowszymi rozwiązaniami organizacji stanowiska dowodzenia, które zostało zorganizowane na potrzeby Dowództwa Operacyjno-Strategicznego Unii Europejskiej (UE OHQ) funkcjonującego w krakowskim Centrum od stycznia do czerwca 2016 roku.

 

Spostrzeżenia i zaobserwowane rozwiązania wykładowcy ASzWoj wykorzystają w trakcie planowanej rozbudowy bazy szkoleniowej Wydziału Wojennego warszawskiej Akademii.

 

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Przepióra

‹‹ cofnij