AKTUALNOŚCI
28 12 2016
Żołnierska Wigilia w BiH
  • drukuj

 

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia w PKW EUFOR/MTT została zorganizowana 24 grudnia 2016 roku w miejscowości Doboj, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej wykonujących zadania mandatowe w ramach granic Bośni i Hercegowiny .

 

Spotkanie rozpoczęły życzenia Dowódcy PKW ppłk Tomasza Stachery, który podziękował swoim żołnierzom za odwagę i poświęcenie, życząc jednocześnie zdrowych, pogodnych, radosnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia. Nie zapomniał również o rodzinach żołnierzy, które w kraju łączą się myślami z uczestnikami spotkania wigilijnego w sercu Bałkanów. „Pragniemy aby te Bożonarodzeniowe Święta były dla Nas wszystkich radosne i spokojne” - podkreślił w czasie spotkania Dowódca PKW.

 

Podczas łamania się opłatkiem była okazja do złożenia sobie życzeń tzw. "żołnierskiego szczęścia".  Następnie rozpoczęła się degustacja polskich potraw wigilijnych, które uświetniły misyjny stół. Zaproszeni tłumacze byli zachwyceni oprawą uroczystości oraz smakiem tradycyjnej polskiej kuchni. 

 

tekst: por. Rafał Firlej

zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Lemke

‹‹ cofnij