AKTUALNOŚCI
27 01 2017
Tenis stołowy w Kosowie
  • drukuj

Żołnierze XXXV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie wzięli udział w międzynarodowym turnieju tenisa stołowego. Po emocjonujących rozgrywkach dwóch Polaków stanęło na podium.

W godzinach wieczornych 26 stycznia 2017 r. w bazie Camp Bondsteel odbył się międzynarodowy indywidualny turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział 14 zawodników z różnych krajów, w tym 5 Polaków.

Organizatorem tego cyklicznego turnieju, który odbywa się co dwa miesiące, jest amerykańska sekcja MWR (Morale Welfare and Recreation) czyli sekcja komunikacji społecznej i zabezpieczenia czasu wolnego. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym, czyli zwycięzca meczu przechodzi do kolejnego etapu. W ćwierćfinale na 8 zawodników znaleźli się wszyscy Polacy, natomiast w półfinale było trzech naszych rodaków.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął bezkonkurencyjny kpr. Sebastian Nogga, natomiast po zaciętej rywalizacji mł. chor. Jan Placety zajął trzecie miejsce przegrywając z tureckim zawodnikiem 2:1. Wszyscy zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami.

Jak zawsze polscy zawodnicy wykazali się rewelacyjną formą i ogromnym zapałem, a wielkie emocje towarzyszyły każdemu meczowi rozgrywek.

Tekst: por. Kamila Makowiecka-Fijołek

Zdjęcia: kpr. Marek Czemarmazowicz