AKTUALNOŚCI
21 02 2017
COMEUFOR w LOT
  • drukuj

 

19 lutego 2017r. dowódca operacji EUFOR ALTHEA (COMEUFOR) gen. dyw. Friedrich Schrotter odwiedził polski Zespół Łącznikowo - Obserwacyjny (LOT) w m. Doboj. Celem spotkania była wizytacja lokalizacji zespołu, miejsca zakwaterowania i wyposażenia, jak również zapoznanie się z aktualną sytuacją polityczno-militarną i ocena stanu bezpieczeństwa w rejonie działania zespołu. 

 

Wizyta rozpoczęła się od złożenia meldunku Dowódcy EUFOR przez dowódcę zespołu LOT kpt. Macieja Góreckiego oraz oficjalnego przywitania z wszystkimi żołnierzami zespołu. Następnie odbyła się prezentacja dotycząca szczegółowej charakterystyki zadań, obowiązków oraz zagrożeń wynikających z wykonywania zadań służbowych w miejscowości Doboj.

 

Generał Schrotter wyraził swoje uznanie dla dokonań zespołu i jednocześnie nakazał utrzymanie wysokiego poziomu wykonywania zadań łącznikowo- obserwacyjnych w realizacji kolejnych przedsięwzięć.  W swoim wystąpieniu szczególną uwagę zwrócił na świadomość zagrożenia minowego i konieczność zachowania szczególnej ostrożności w czasie realizacji codziennych patroli w strefie odpowiedzialności. 

 

COMEUFOR, podziękował za miłe przyjęcie, profesjonalne przedstawienie prezentowanych treści oraz wysoki poziom realizacji zadań w ramach misji sił EUFOR w ramach operacji ALTHEA. Po zakończeniu wizyty w siedzibie zespołu gen. Schrotter odwiedził koszary w m. Doboj - byłą siedzibę Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie. 

 

Tekst: kpt. Maciej Górecki 

zdjęcia: st. chor. Maciej Szejner

‹‹ cofnij