AKTUALNOŚCI
21 02 2017
Gen. Brigham w COLąd - DKL
  • drukuj

 

Z krótką wizytą w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwo Komponentu Lądowego (COLąd-DKL) przebywał generał brygady David Brigham, zastępca dyrektora od spraw strategii, planowania i polityki armii Wojsk Lądowych USA.

 

Gościa przywitał szef sztabu Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego pułkownik Norbert Iwanowski, który następnie zaprosił generała Brighama, jego zastępcę pułkownika Jeffry Hartmanna oraz zastępcą Attache Obrony USA Ray Wojcika do wspólnego zdjęcia przy pomniku patrona jednostki Centrum generała broni Władysława Andersa.

 

Podczas swojego pobytu w COLąd-DKL delegacja została zapoznana ze strukturą i obszarami zadań, które realizuje na co dzień Centrum Operacji Lądowych – Dowództwo Komponentu Lądowego. Informacje na temat przeznaczenia i struktury Centrum, a także streszczenie najważniejszych zadań zrealizowanych przez COLąd-DKL w 2016 roku poprowadził pułkownik doktor Andrzej Dylong. Następnie gość dokonał wpisu do Księgi pamiątkowej COLąd-DKL.

 

Generał Brigham wraz z delegacją oraz towarzyszący im generał brygady Adam Joks, szef Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym zapoznali się także z infrastrukturą byłego stanowiska dowodzenia Dowództwa Operacyjno-Strategicznego UE, w którym od stycznia do czerwca ubiegłego roku żołnierze Centrum  pełnili dyżur bojowy.

 

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Przepióra

‹‹ cofnij