AKTUALNOŚCI
24 02 2017
BiH - zawody strzeleckie
  • drukuj

 

23 lutego 2017 r. w Polskim Kontyngencie Wojskowym wykonującym zadania mandatowe w Bośni i Hercegowinie w składzie XII zmiany PKW EUFOR ALTHEA odbyły się zajęcia ze szkolenia ogniowego, w ramach których zostały przeprowadzone zawody strzeleckie z pistoletu wojskowego WIST-94 o Puchar Dowódcy Kontyngentu.

 

Na obiekt treningowy została wybrana arena strzelnicza położona w rejonie jednostki wojskowej Pazarić w niedalekiej odległości od Sarajewa, spełniająca warunki bezpieczeństwa dla uczestników zajęć.

 

Prowadzący strzelanie zwracał szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy, które są zawsze nadrzędne w stosunku do osiągniętych wyników. Strzelanie oraz współzawodnictwo pomiędzy poszczególnymi żołnierzami, dało możliwość sprawdzenia i podtrzymania umiejętności strzeleckich w zakresie prowadzenia ognia z pistoletu wojskowego.

 

Wynik strzelania dowodzi poprawy kondycji strzeleckiej w odniesieniu do ostatnich zajęć. Wśród żołnierzy najlepszymi strzelającymi okazali się :

 

            1 miejsce: st. chor. Mariusz Łysek

            2 miejsce: st. chor. szt. Witold Ziółkowski

            3 miejsce: mjr Wojciech Wawrzyniak

.

Strzelanie było również okazją doskonalenia się w ramach innych czynności zgodnie ze specyfiką działania komórek EUFOR. Zadanie eskortowania oddziału w rejon strzelnicy i z powrotem otrzymała Międzynarodowa Grupa Żandarmerii Wojskowej. Kolumna pojazdów przemieszczała się zarówno po mieście (zatłoczonej stolicy kraju) jak również drogami lokalnymi. Nie mniej jednak dobre wyszkolenie żołnierzy w szkarłatnych beretach zaowocowało bezkolizyjnym i sprawnym przemieszczeniem zgodnie z założonym normatywem czasu. Specjaliści zespołów doradczo szkoleniowych, prowadzili doskonalenie umiejętności strzeleckich dla żołnierzy uzyskujących najsłabsze wyniki, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z pododdziałami Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny.  

 

Tekst: por. Rafał Firlej

Zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Lemke

‹‹ cofnij