AKTUALNOŚCI
28 03 2017
Wizyta w bazie Nothing Hill
  • drukuj

Generał major John L. Gronski wraz z delegacją odwiedził żołnierzy XXXV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie.

 

26 marca 2017 r. w bazie Nothing Hill odbyła się wizyta delegacji MNBG-E (Multinational Battle Group East) wraz z generałem majorem John L. Gronskim zastępcą dowódcy Gwardii Narodowej w Europie.

 

Przybyłych gości przywitał zastępca dowódcy MNBG-E ppłk Mariusz Janikowski. Następnie, delegacja udała się do taktycznego centrum operacyjnego (TOC) gdzie zapoznano zebranych z zadaniami mandatowymi realizowanymi przez kompanię manewrową w rejonie odpowiedzialności oraz aktualnym rozmieszczeniem pododdziałów.

 

Dowódca kompanii manewrowej kpt. Remigiusz Rodykow oprowadził gości po terenie bazy oraz zapoznał ze sprzętem i uzbrojeniem polskich żołnierzy w Kosowie.

 

Na zakończenie wizyty amerykański generał stanął w szranki z dowódcą kompanii manewrowej w podciąganiu na drążku. Miał także okazję spróbować tradycyjnych potraw takich jak pierogi czy żurek, co okazało się bardzo miłą niespodzianką dla generała Gronskiego, który ma polskie korzenie.

 

Tekst i zdjęcia: por. Kamila Makowiecka-Fijołek

‹‹ cofnij