AKTUALNOŚCI
29 03 2017
Dowódca Gwardii Narodowej Stanu Illinois w DO RSZ
  • drukuj

Delegacja Gwardii Narodowej Stanu Illinois na czele z dowódcą generałem dywizji Richardem Johansonem Hayesem przebywała z roboczą wizytą w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Delegację, której przewodniczył dowódca Gwardii Narodowej Stanu Illinois gen. dyw. Richard Johanson Hayes powitał gen. bryg. Andrzej Tuz pełniący obowiązki Szefa Sztabu DO RSZ.

 

Gwardziści dyskutowali z kierowniczą kadrą dowództwa na temat prowadzonej współpracy wojskowej i wymianie doświadczeń z DO RSZ proponując jednocześnie przyszłe kierunki zaangażowania. Rozmawiano o ćwiczenia, w których polscy i amerykańscy żołnierze będą mogli wspólnie doskonalić swoje umiejętności zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Dokonano także krótkiego podsumowania dotychczasowej współpracy w kontekście wspólnych inicjatyw i prowadzonych działań w czasie ćwiczenia Anakonda 16 oraz zabezpieczenia Szczytu NATO w Warszawie.  Podczas spotkania zaprezentowano polskie zaangażowanie w misjach i operacjach poza granicami kraju, omówiono obecny system  kierowania i dowodzenia w SZ.

 

 Tekst: ppłk Piotr Walatek

Zdjęcia: st. chor. szt.  mar. Arkadiusz Dwulatek

‹‹ cofnij