AKTUALNOŚCI
30 03 2017
Pożegnanie z Dowództwem
  • drukuj

W dniu 30 marca br. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Sławomir Wojciechowski uroczyście pożegnał żołnierzy kończących zawodową służbę wojskową oraz odchodzących z Dowództwa Operacyjnego RSZ.

 

Z zawodową służbą wojskową pożegnali się: ppłk Gała Grzegorz oraz ppłk Kościółek Zbigniew. Ponadto, z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych odeszli: zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, mjr Chrobot Piotr wyznaczony na stanowisko w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego oraz Zgodnie z rozkazem personalnym Dyrektora Departamentu Kadr Ministerstwa Obrony Narodowej ppłk Dobek Arkadiusz przeniesiony do rezerwy kadrowej i skierowany do wykonywania zadań w Departamencie Kadr.

 

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych zwracając się do odchodzących, powiedział "Nie znane są nasze drogi. Zapewne nie pomyśleliście, że znajdziecie się w tylu różnych miejscach i będziecie wykonywać takie obowiązki, jakie wykonywaliście. Przyjmijcie podziękowania za to, co zrobiliście. Dzielnie wykonywaliście swoje zadania. Doceniam Waszą pracę, na pewno zostaniecie zapamiętani. Dziękuję Wam za wspólną służbę w Dowództwie Operacyjnym. Dziękuję w imieniu Sił Zbrojnych. Życzę, aby spełniały się Wasze wizje i ambicje. Życzę powodzenia i sukcesów."

 

W imieniu żegnających się oficerów głos zabrał ppłk Kościółek Zbigniew: "W imieniu własnym i kolegów, chciałbym podziękować za współpracę i za przyjaźń. Jak również za profesjonalizm, który spotkałem tutaj podczas przygotowywania wielu najważniejszych ćwiczeń, a także dowodzonych operacji. Sztuką jest zgrać tych wszystkich ludzi jadących na misję i wysłać ich tam, aby cało wrócili tutaj na miejsce. To jest mądrość i istota działania tego Dowództwa. Na swojej drodze spotkałem ludzi, którzy byli dla innych. Życzę wszystkim zdrowia, sukcesów i wszystkiego najlepszego."

 

W uroczystości pożegnania wzięli udział przełożeni oraz żołnierze i pracownicy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Uroczystość zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wspólnym zdjęciem.

 

Tekst: Beata Hajduk

zdjęcia: st.chor. szt.mar. Arkadiusz Dwulatek

‹‹ cofnij