AKTUALNOŚCI
31 03 2017
Strzelanie na odznakę strzelecką
  • drukuj

W bazie Fenty w prowincji Nargarhar w Afganistanie polscy żołnierze V zmiany PKW RSM zorganizowali strzelanie kwalifikacyjne na Wojskową Odznakę Strzelecką dla amerykańskich kolegów.

 

Strzelanie kwalifikacyjne na Wojskową Odznakę Strzelecką (WOS) przeprowadził ppłk Adam Włoczewski, który był jednocześnie przewodniczącym komisji kwalifikacyjnej przyznającej odznakę. W skład komisji wchodzili też polscy przedstawiciele Military Advisor Team z Gamberi - mjr Jacek Chmielewski oraz kmd. ppor. Rafał Prętnik. Strzelanie kwalifikacyjne zostało przeprowadzone na strzelnicy Currahe Range w bazie Fenty do tarcz sportowych z broni osobistej Glock 17 oraz Beretta 92. Ogółem strzelało 40 amerykańskich i polskich żołnierzy.

 

Strzelanie było doskonałym treningiem strzeleckim, niosło element współzawodnictwa oraz pozwoliło żołnierzom koalicji  na oderwanie się od codziennych obowiązków. Dało ono też możliwość lepszego poznania się  i wymiany doświadczenia w posługiwaniu się pistoletem Beretta 92 i Glock 17 oraz aktywnego wypoczynku jak również pozwoliło wyłonić najlepszych strzelców.

 

Miłą niespodziankę na zakończenie strzelania na WOS przygotowali żołnierze amerykańscy, którzy przetestowali naszych żołnierzy w strzelaniu na amerykanską odznakę strzelecką. Pomimo dużej różnicy warunków strzelania, ilości amunicji nasi doradcy uzyskali wyniki pozwalajace otrzymać odznakę US Pistol Expert.

 

Wywalczone odznaki zostały wręczone przez Dowódcę PAT płk Jasona Blevinsa oraz ppłk Adama Włoczewskiego żołnierzom amerykańskim i polskim na uroczystej kolacji.

 

 Tekst i zdjęcia: ppłk Adam Włoczewski

‹‹ cofnij