AKTUALNOŚCI
13 04 2017
Pożegnanie z DO RSZ
  • drukuj

W czwartek 13 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy odchodzących z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, ppłk Janusz Walendzik został wyznaczony na stanowisko służbowe Szefa Oddziału Medycyny Prewencyjnej w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych. Natomiast zgodnie z rozkazem personalnym Dyrektora Departamentu Kadr Ministerstwa Obrony Narodowej, ppłk Marek Jurczak został przeniesiony do dyspozycji Komendanta 4 Regionalnej Bazy Logistycznej.

 

Odchodzących oficerów pożegnali: reprezentujący Dowódcę Operacyjnego, Szef Sztabu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Tadeusz Mikutel, Szef Pionu – Zastępca Szefa Sztabu ds. operacyjnych gen. bryg. Andrzej Tuz oraz przełożeni, żołnierze i pracownicy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Gen. bryg. Tadeusz Mikutel podziękował żegnającym się oficerom za wspólną służbę w dowództwie. „Lata lecą, zmienia się nasze życie wojskowe, część z Panów idzie na nowe stanowiska, część odchodzi z wojska. Mam nadzieję, że Wasza wiedza i doświadczenie będą wykorzystane zarówno w służbie jak i poza nią. Dziękuję Wam za służbę w Dowództwie Operacyjnym. Życzę Wam wszystkiego najlepszego, samych sukcesów zarówno w cywilu, jak i w dalszej drodze służbowej”.

 

W imieniu żegnających się oficerów głos zabrał ppłk Janusz Walendzik: „W imieniu własnym i kolegi, chciałbym podziękować za lata służby spędzone tutaj i atmosferę, która tu panowała. Zawsze spotykaliśmy się z wyrozumiałością i chęcią pomocy ze strony kolegów i koleżanek. Będziemy ten czas wspominać, jako jeden z lepszych epizodów w naszym życiu. Dziękujemy bardzo”.

 

Uroczystość zakończyła się wpisami do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wykonaniem pamiątkowych fotografii. 

 

Tekst: Beata Hajduk

Zdjęcia: sierż. Patryk Cieliński

‹‹ cofnij