AKTUALNOŚCI
20 04 2017
Maraton Bostoński w Kuwejcie
  • drukuj

Żołnierze PKW OIR Kuwejt już po raz kolejny stanęli do rywalizacji w międzynarodowych zawodach biegowych z udziałem przedstawicieli wszystkich armii sojuszniczych pełniących zadania na teatrze działań.

 

Dzięki ogromnemu hartowi ducha i bardzo dobremu przygotowaniu fizycznemu żołnierze PKW OIR Kuwejt zajmują czołowe lokaty w biegach organizowanych przez naszych sojuszników i nasz kontyngent. Nieustannie podnoszą sprawność fizyczną tak, by zawsze być gotowymi do działania bez względu na warunki w których przychodzi im wykonywać zadania mandatowe. Siła, wytrzymałość i odporność na klimat to krótka charakterystyka naszych kolegów.

 

Dziesięciu śmiałków stanęło na starcie kuwejckiej edycji Maratonu Bostońskiego, jednego z najsłynniejszych na świecie, oddając tym samym hołd tym, którzy zginęli w zamachu terrorystycznym w 2013 roku. W maratonie udział wzięło ponad 350 osób ze wszystkich kontyngentów. Trzech „naszych” wykazało się niezwykłą kondycją fizyczną i osiągnęło bardzo dobre rezultaty zajmując:

 

  • II miejsce – mł. chor. Adam Fido;
  • IV miejsce – st. sierż. Marek Mastalerz;
  • VII miejsce- st. szer. Mateusz Mikołajewski.

Maraton ukończyli wszyscy startujący polscy żołnierze.

 

Tekst i zdjęcia: PKW OIR Kuwejt

‹‹ cofnij