AKTUALNOŚCI
27 04 2017
Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej w stolicy Afganistanu.
  • drukuj

 

 W ostatnich dniach kwietnia w bazie HKIA w Kabulu odbył się międzynarodowy turniej piłki siatkowej. W turnieju udział wzięło 16 drużyn, które wcześniej musiały przejść przez eliminacje kwalifikujące do finałów zawodów.

 

Turniej podzielony był na 4 grupy,  po 4 drużyny z różnych krajów (Czechy, Słowacja, Turcja, USA, Polska) w każdej. Polskę reprezentowały 2 drużyny:

  1. Polish White Eagle,
  2. Polish Team HKIA Kabul.

Po wyczerpującej walce  w zawodach zwyciężyła drużyna z Polski „Polish White Eagle” składająca się z żołnierzy stacjonujących na co dzień w bazach Bagram oraz TB Gamberii. Zwycięska drużyna uhonorowana została nagrodą finansową, dyplomem oraz Pucharem Turnieju. Nagrody ufundowane były przez Dowództwo misji Resolute Support „Headquarters RS Afganistan”.

 

W bazie Bagram zwycięscy zostali przywitani owacjami oraz wieloma gratulacjami w szczególności od Dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego płk Marka Rakowskiego. Po powrocie do bazy  na najlepszą drużynę czekała jeszcze jedna niespodzianka, rozegranie meczu z ligową drużyną z Kabulu. Jednak po trudnej walce lepszymi okazali się ligowcy z Afganistanu, którzy po zacietej walce  pokonali drużynę polską.

 

Tekst oraz zdjęcia: kpt. Rafał Łyżwa.

 

‹‹ cofnij