AKTUALNOŚCI
28 04 2017
Uroczyste pożegnanie
  • drukuj

W dniu 27 kwietnia br., w obecności wojskowej asysty honorowej, odbyło się uroczyste pożegnanie oficerów odchodzących z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Wskutek dokonanego przez żołnierza zawodowego wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej, Dyrektor Departamentu Kadr z dniem 30 kwietnia 2017 r. zwolnił z zawodowej służby wojskowej podpułkownika Sławomira Nowakowskiego.

 

Ponadto, zgodnie z decyzjami Ministra Obrony Narodowej, z Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnali się: podpułkownik Mariusz Maciuszek, wyznaczony na stanowisko służbowe Zastępcy Szefa w Departamencie Edukacji, Kultury i Dziedzictwa, podpułkownik Krzysztof Rodak, wyznaczony na stanowisko służbowe Zastępcy Szefa Oddziału Jednostek Centralnego Podporządkowania Zarządu Organizacji i Uzupełnień - P1 w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, major Andrzej Kubowicz, wyznaczony na stanowisko służbowe specjalisty w Wydziale Analiz Rozpoznawczych Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz starszy chorąży sztabowy Andrzej Biechowski, wyznaczony na stanowisko służbowe starszego analityka Mobilnego Zespołu Zabezpieczenia GeograficznegoDowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

W uroczystości uczestniczyli: reprezentujący Dowódcę Operacyjnego - Szef Pionu – Zastępca Szefa Sztabu ds. Operacyjnych generał brygady Andrzej Tuz, który zwracając się do odchodzących, podziękował im za wspólną służbę w Dowództwie Operacyjnym: „Przychodzą w życiu każdego żołnierza takie chwile, że trzeba zdecydować jaką drogą iść. Niestety nasza służba wojskowa nie jest związana z jednym miejscem pobytu, zmieniamy często miejsca zamieszkania, ale rozwijamy się. Gratuluję Panom nowych wyborów. Pamiętajcie, że wywodzicie się z Dowództwa Operacyjnego, że tu nabywaliście szlifów. Życzę Wam wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i kariery wojskowej.”. Oficerów żegnali również licznie przybyli przełożeni, żołnierze i pracownicy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

W imieniu żegnających się oficerów głos zabrał ppłk Sławomir Nowakowski: „To dla mnie zaszczyt, że mogę wystąpić w imieniu kolegów. Moja droga wojskowa kończy się tutaj w Dowództwie Operacyjnym. Pragnę podziękować kolegom i przełożonym, ale także tym wszystkim, których spotkałem na misji. To ich zaangażowanie i wyszkolenie spowodowało, że mogłem wrócić szczęśliwie do kraju i dalej kontynuować tu pracę i być z rodziną. W Dowództwie Operacyjnym przebywałem wśród osób, które poświęcają się służbie, tworząc bezpieczne środowisko. Moim kolegom gratuluję i życzę dalszych awansów.

 

Uroczystość zakończyła się wpisami do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wykonaniem pamiątkowych fotografii.

 

Tekst: Beata Hajduk

Zdjęcia: sierż. Patryk Cieliński

‹‹ cofnij