AKTUALNOŚCI
28 06 2017
Święto Braniewa w PKW Łotwa
  • drukuj

 

W minioną sobotę, 24 czerwca 2017 roku, Polscy żołnierze przebywający w Camp ADAZI na Łotwie, uczestniczyli w biegu na 5000 m o Puchar Dowódcy PKW.

 

 

Uroczystość ta nawiązywała do obchodzonych w tym samym czasie Dni Braniewa.Sportową rywalizację rozpoczęło wciągnięcie na maszt flagi Braniewa, którą mjr Marek Potorski otrzymał z rąk burmistrz miasta - Moniki Trzcińskiej podczas oficjalnego pożegnania żołnierzy przed wyjazdem na Łotwę. Po uroczystej zbiórce i przemówieniu, dowódca dał sygnał do startu. W trasę ruszyło ponad 80. żołnierzy.Już po 18. minutach, jako pierwszy do mety dotarł ppor. Damian Krysztofiak z kompanii czołgów 9BBKPanc. Tuż za nim uplasował się st. szer. Piotr Butkiewicz (kompania czołgów) z jednostki w Braniewie, a klasyfikację 3. najlepszych zamknął także żołnierz reprezentujący kompanię czołgów - st. szer. Jacek Jarocki. W biegu udział brały także kobiety, najlepszy wynik uzyskała kpr. Maria Sołoducha z 9BBKPanc.

 


Gdy wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, dowódca mjr Marek Potorski wręczył zwycięzcom pamiątkowy puchar, medale oraz dyplomy. Święto Braniewa w polskiej bazie PKW Łotwa zakończyło się wspólnym zdjęciem całego kontyngentu.

 
Tekst i zdjęcia: Agata Antosiak

‹‹ cofnij