AKTUALNOŚCI
28 06 2017
Szkolenie z amerykańskimi sojusznikami
  • drukuj

 

2 pluton ochrony VI zm. PKW Afganistan RSM  szkolił się wraz z kompanią amerykańską 41st Clearance Coy (Bulldogs) z 36th Engineer Brigade  z którą od dnia 01 lipca 2017 r. wykonywać będzie zadania w ramach batalionu ochrony w rejonie BAF Bagram.

 

Szkolenie obejmowało  m.in.: zadania z zakresu Force Protection w tym pełnienia służb na wieżach ochronnych czy bramach wjazdowych do bazy. Ponadto 2 pl ochrony będzie realizował zadania QRF (Quick Reaction Force) zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bazy, organizował posterunki kontrolne oraz patrolował teren wokół bazy.  Do wszystkich tych zadań  2 pluton ochrony przygotowywał się już w kraju.

 

Po szkoleniu zgrywającym polscy żołnierze otrzymali z rąk dowódcy kompanii Bulldogs - kpt. Creel’a oznakę rozpoznawczą na mundur  w postaci konika morskiego, który symbolizuje 36th  Engineer Brigade, brygadę która, przy wykorzystaniu amfibii, dokonała wielu udanych desantów na frontach II Wojny Światowej. Przyznanie polskim żołnierzom odznaki  świadczy o szacunku sojuszników dla poziomu przygotowania i wyszkolenia żołnierzy VI zm. PKW Afganistan RSM.

‹‹ cofnij